EkoWalentynki-Sejny kochają recykling!

Eko Walentynki 2020 – czyli Sejny kochają recykling!
W piątek 14 lutego 2020 w godz. 10-16.00 zbieramy zużyte baterie i wymieniamy je na słodkie lizaki-serduszka. To już 5 edycja akcji koordynowana przez Stowarzyszenie Origo we współpracy z Ośrodkiem Kultury w Sejnach. Zapraszamy!

Rozpoczęły się przygotowania do kolejnej edycji akcji EkoWalentynki 2020. „EkoWalentynki” to ogólnopolska akcja edukacyjna realizowana od 2010 roku, której celem jest promocja selektywnej zbiórki i recyklingu zużytych baterii oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
W „EkoWalentynkach” uczestniczyło do tej pory ponad 1000 lokalnych partnerów, którzy zebrali ponad 10 mln sztuk zużytych baterii.

Pragniemy pokazać, że podczas święta zakochanych na to najwspanialsze uczucie zasługuje również Ziemia. Przypominamy, że codzienna troska o otaczający świat, np. selektywna zbiórka zużytych baterii, jest najlepszym dowodem troski o naszą planetę – mówi Dominik Dobrowolski –pomysłodawca i główny organizator akcji w Polsce. Tak jak w poprzednich edycjach partnerami „EkoWalentynek” są: REMONDIS Electrorecycling Sp. z
o.o., Electro-System Organizacja Odzysku SEiE S.A. i ERP Polska
Organizacja Odzysku SEiE i Organizacja Odzysku Opakowań S.A. – firmy,dzięki którym każdego roku wzrasta w Polsce poziom odzysku i recyklingu zużytych baterii oraz elektroodpadów.

Dlaczego nie wolno wyrzucać zużytych baterii oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego łącznie z innymi odpadami? Elektroodpady są źródłem cennych surowców, które można ponownie wykorzystać, oszczędzając jednocześnie naturalne zasoby naszej Ziemi. Zużyty sprzęt może zawierać np: ołów, kadm, chrom, brom, rtęć, freon; które sąniebezpieczne dla zdrowia i życia ludzi oraz dla środowiska! Zawyrzucenie elektroodpadów w miejsca do tego nieprzeznaczone grożą wysokie kary pieniężne – do 5000 zł!

EkoWalentynki- Sejny kochają recykling!

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s