Głosy naszego miasta

Miejska Rada Seniorów w Sejnach, Stowarzyszenie Origo i Archiwum Miejsko-Gminne do czerwca 2018 realizowały będą w mieście Sejny projekt „Głosy naszego miasta” w ramach programu „Seniorzy w akcji”, który dofinansowany został przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych Ę i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.

W ramach projektu odbędzie się cykl międzypokoleniowych warsztatów multimedialnych, digitalizacji zdjęć archiwalnych oraz plastycznych. 8 lutego 2018 w Ośrodku Kultury w Sejnach odbyło się pierwsze ze spotkań „Kawiarenki wspomnień” poświęconej  opowieściom o przeszłości Sejn. Zgromadzeni licznie seniorzy wspominali miasto z czasów ich dzieciństwa i wczesnej młodości. Moderatorami spotkania byli inicjatorzy projektu- pani Wanda Czarniewska z Miejskiej Rady Seniorów, pani Justyna Kulikowska, przedstawicielka Stowarzyszenia „Origo” oraz pan Marcin Pawlukiewicz, animator kultury, realizator wielu projektów filmowych i fotograficznych. Na żywo zagrał młodzieżowy zespół muzyczny „Retrospekcja”.

O projekcie:

Projekt międzypokoleniowy „Głosy naszego miasta” wyrasta z chęci połączenia opowieścią młodego i starszego pokolenia mieszkańców Sejn, aby  wspólnie wybudować pomost pod przyszłe działania w mieście.

Od kilku lat działa w Sejnach Archiwum Miejsko-Gminne, które jest jedynym archiwum lokalnym na tym terenie. Bazując na zbiorach nieżyjącego już fotografa i dziennikarza, Jana Lupo, zebrane zostało kilka tysięcy fotografii. Chcielibyśmy te zbiory ożywić opowieścią, wzbogacić a przede wszystkim spotkać młodsze i starsze pokolenie aby uwrażliwić uczestników, a pośrednio ich rodziny na wartość rodzinnych wspomnień, które warto zachować od zapomnienia. Dodatkowym celem naszego projektu jest wprowadzenie starszego pokolenia w nowoczesny świat multimediów przez lokalne dzieci i młodzież. Planujemy warsztaty multimedialne, digitalizacji, archiwistyczne, opowieści i plastyczne (tworzenie komiksu i kolorowanki o mieście Sejny). Spotkamy się wspólnie na 3 otwartych kawiarenkach, aby wymienić się wspomnieniami o ważnych dla naszej społeczności miejscach. Dodatkowo podzielą się z nami swoją wiedzą pasjonaci historii Sejn.

logo seniorzy

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s